برای شما که به حقوق علاقه دارید
سلام

 من این روزها خیلی گرفتار هستم یعنی تمام دانشجویان سرگرم امتحان پایان ترم هستند .واز اینکه وبلاگ به روز نمی شود معذرت خواهی می کنم. انشا الله در روزهای بعدی منتظر ما باشید.

+ نوشته شده در  جمعه سی و یکم خرداد ۱۳۸۷ساعت 8:1  توسط علی  | 

به نام خدا

شرط تحقق بزه تخریب چیست:

احراز قصد مرتکب شرط تحقق بزه تخریب است

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم خرداد ۱۳۸۷ساعت 10:37  توسط علی  | 

به نام خدا

روز ۱۴ خرداد سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)رهبر کبیر انقلاب وبنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به تمامی دوستداران ان پیر سفر کرده تسلیت عرض می نماییم.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم خرداد ۱۳۸۷ساعت 23:7  توسط علی  | 

به نام خدا

نحوه شکایت از تصرف عدوانی یا ممانعت از حق به املاک دولتی یا اشخاص حقوقی ویا حقیقی چگونه می باشد:   

با عنایت به ماده ۶۹۰قانون مجازات اسلامی تصرف عدوانی و مزاحمت یا ممانعت از حق نسبت به املاک متعلق به دولت یا اشخاص حقیقی یا حقوقی صرفا"با شکایت مالک قابل تعقیب کیفری است فلذا چنانچه شاکی (متصرف سابق)مالکیت نداشته باشد .شکایت او از حیث جزایی قابل تعقیب نمی باشد.

 

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۷ساعت 12:28  توسط علی  | 

به نام خدا

ایا خرید مال حاصل از کلاهبرداری جرم می باشد:

خرید مال حاصل از کلاهبرداری جرم نمی باشد اما ذینفع می تواند طبق نظریه اداره حقوقی دادگستری در مورد ابطال معا ملعه از طریق حقوقی اقدام نماید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم خرداد ۱۳۸۷ساعت 7:19  توسط علی  | 

به نام خدا

ایا تهیه جهیزیه مختص خانواده دختر است:

امروزه یکی از معضلات وبزرگترین مشکلات خانواده دختر تهیه جهیزیه است که اصطلاحا"به ان(جهاز)هم می گویند .بعضی از والدین برای حفظ ابروی خانواده خویش به ویژه دختر شان خود را مقروض می کنند تا به فراخور حال وگاهی اوقات بیشتر از تمکن مالی خویش وسایل وامکانات زندگی را برای دخترشان فراهم می کنندتا به اصطلاح در مقابل خانواده داماد سر افکنده نشوند.گر چه از قدیم الایام تهیه جهیزیه بر عهده خانواده دختر گذاشته شده وپرداخت شیر بها اختصاصا"به خانواده پسر تعلق گرفته است اما با توجه به زندگی امروزه وگرانی سرسام اور شرایط فعلی به نظر این  جانب تهیه جهیزیه لزوما"وظیفه خانواده دختر نیست.وخانواده پسر ودختر همکاری وهمیاری وتوافق لوازم اولیه رابرای شروع زندگی زوج جوان تهیه کنند تا زوجین در زندگی مشترک اعتماد به نفس واستقلال مادی و فکری پیدا کنند وارزش و منظور زندگی خود را بدانند .بنابراین باید سنت قدیمی که تهیه جهیزیه را لزوما"وضیفه خانواده دختر دانسته اند به تدریج به ورطه فراموشی سپرده شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم خرداد ۱۳۸۷ساعت 12:10  توسط علی  |